Tak jsme po dlouhé době zase vyrazili na vejkendovku. Bylo to na novém místě v malém městečku zvaném Jesenice. Bydleli jsme ve velké faře s obrovskou zahradou a jablečným sadem kousíček od kostela. Když jsme v pátek po dlouhé náročné cestě vlakem dorazili, po celé faře byly rozmístěny lístečky s větou „Muž se zcvoknul protože nepršelo“. Samozřejmě nám to přišlo zvláštní a tak jsme druhý den začali v pátrání. V sobotu po snídani k nám přišla jakási paní, která byla velmi zoufalá. Po chvíli jsme zjistili že je to sestra zcvoklého pána, že jí doktoři o něm nic nechtějí říct a že odpovídají na otázky jen ,, ano“ nebo ,,ne“. Tak jsme se rozhodli, že ženě pomůžeme. Dozvěděli jsme se že se koná lékařská konference a tak jsme si museli sehnat vstupenky. Když jsme splnili pár super her tak jsme nakonec všichni lístky získali. Lékařská konference byla velmi zajímavá učastnili se jí doktoři : Tomáš Vambera, Jiří Rýdl, Václav Rýdl, a doktorky: Šárka Trhoňová, Klára Habartová a Maruška Hegrlíková, ale z jejich odpovědí jsme se vlastně vůbec nic nedozvěděli. A tak jsme po obědě začali shánět další lístky na druhou lékařskou konferenci. Když jsme splnili další super hry tak po výtečné večeři jsme měli druhou konferenci. Po dlouhém přemýšlení a zapojení všech dětí jsme přišli na to, jak se muž zcvoknul:  protože byl závislý na kuřecím mase a pěstoval slepice ale umřely, protože nedostaly obilí, protože mu nevyrostlo, protože nepršelo 🙂 !!! Myslím že jsme si to moc užili a společně se radovali ve slunečných dnech.
Martina Trhoňová

Fotky zde.