Letos proběhla poprvé v prostorách DDM v Neratovicích. Zázemí poskytovalo větší komfort, mluvícím bylo hůře rozumět.

Při setkání se děti dozvěděly něco ze života svatého Mikuláše, soutěžily, zpívaly, radovaly se a byly obdarovány dárky. Dárky připravovaly děti samy (nebo s rodiči) a bylo velmi obohacující vidět, že tuto svoji přípravu nepodcenily. Možná tak už nyní mohly prožívat ten nejdůležitější odkaz svatého Mikuláše – obdarovávat druhého působí člověku největší radost.

Byli jsme vděčni P.Benediktovi, že přijal naše pozvání do programu a usadil se do křesla pro hosta, kde odpovídal na otázky dětí. Poctivě se přiznal, když neznal odpověď a odměnil děti za těžkou otázku. Stejně odměnil děti za zajímavou otázku , na kterou odpověď znal. Pro všechny bylo překvapením, že přesná odpověď zazněla až za dlouhou chvíli. Odpověď se však netýkala života svatého Mikuláše, ale stravy dinosaurů.

Odpoledne rychle uběhlo, posilněni na těle i na duchu jsme všichni odcházeli do mrazivého večera.

Marian Cúth

A tady se můžete podívat na výběr fotek.