Ohlédnutí za táborem v Hostinném

Drazí rodiče,

Jako účastnice tábora se s vámi chci podělit o skvělé zážitky co jsme společně s ostatními dětmi prožili.

Tento rok se farní tábor odehrál v Hostinném a byl pro děti od 6 do 15 let. V rámci letošní celotáborové hry jsme měli vyřešit vraždu Michala Kratejla, novináře, kterého jsme poznali po příjezdu na tábor.

Rozdělili jsme se do pěti týmu a společně nabídli pomoc s vyšetřováním případu, detektivce slečně Holmesové. Od ní jsme dostali čtyři podezřelé a postupně si je prověřovali. Už jsme měli hlavního podezřelého, když jsme našli vzkaz od Michala Kratejla, který sepsal před svojí smrtí. Dozvěděli jsme se o tajném setkání místní mafie s důležitým člověkem ve vedení města. Vydali jsme se na místo setkaní a zaslechli jsme rozhovor mezi mafií a slečnou Holmesovou. Detektivka se v něm přiznala k vraždě Michala. Setřásli jsme ze sebe překvapení ze zrady detektivky Holmesové a druhý den díky našim důkazům dopomohli slečnu Holmesovou odsoudit.

Celý tábor jsem si moc užila. Líbilo se mi, jak jsme spojili síly a hráli společně hry. Byli jsme skvělá parta a navzájem si pomáhali.

Všechny děti moc děkují asistentům, kteří vymysleli tak skvělý program a mohli jsme za nimi chodit, když nám třeba bylo smutno. Děkujeme Marušce, že tak výborně vařila a Kubovi za to, že s námi na tábory pořád jezdí.

Majda Trhoňová

A níže se můžete pokochat fotkami