Ohlédnutí za víkendem v Rumburku

My, z Mariánova nábka jsme byli pozváni na víkend, který jsme měli společně strávit v Rumburku. V pátek 3.6. večer dorazili k vlaku a vyrazili. V Rumburku už nás čekala dobrá večeře a modlitba po které jsme šli spát. Ráno jsme si dali snídani a šli na vlak, který nás dovezl do Německa. Poté naše asistenty čekala rozmluva s převozníkem přes Labe, a i přes to, že si vůbec nerozuměli, jsme se dostali na druhou stranu. Následoval výlet, kde jsme chodili do schodů, lezli po skalách a užívali si přírodu. Když jsme se znaveni dostali k vlaku a dojeli zpátky na faru, opět nás čekala fajn večeře (rád píšu o jídle), zahráli fotbálek a šli jsme spát. Ráno, po snídani, většina šla nebo jela autem 5 kilometrů do Baziliky Panny Marie Pomocnice na mši. Byl to hezký zážitek a voda z pramenu taky chutnala. Když jsme se vrátili na faru a poobědvali, vyrazili jsme na vlak domů. Moc se mi tam líbilo, moc jsem si to užil a děkuji všem za zážitky které mám.

Václav K.

V pátek 3. června jsme v dvanáctičlenné skupince vyrazili na víkendovku do Rumburku. Na tamější faře jsme se po příjezdu ubytovali, navečeřeli, pomodlili a šli spát. V sobotu jsme vstávali brzy, protože nás čekala patnáctikilometrová túra krásnou přírodou Saského Švýcarska. Na tento celodenní výlet se k naší skupině přidal otec Peter a rodina Trhoňových. Zdolali jsme spoustu skal, vyšlapali spoustu schodů a spatřili několik úžasných výhledů. To vše za příznivého počasí a skvělé společnosti. Po návratu vlakem zpět do Rumburku jsme povečeřeli a měli volný čas, kdy jsme hráli stolní fotbálek nebo si povídali. Další den jsme se odpočatí vydali na německo-českou mši do baziliky Panny Marie Pomocnice křesťanů ve Filipově. Po příchodu následoval oběd, balení a odjezd.

Klárka P.