Jaký byl Teentábor 2021?

Historie teentáborů, neboli táborů pro mládež, začala v naší farnosti už v roce 2012. Hlavní myšlenkou bylo udělat alternativní program pro mladé asistenty, kterým ještě nebylo 18 let, ale už jezdí jako dobrovolníci na tábory. První tábor se osvědčil, a tak proběhly ještě další tři, poslední v roce 2016. Po něm se realizační tým odmlčel na 5 let, aby se v létě 2021 pokusil o comeback.

Tak se stalo, že 2. srpna 2021 stanulo 19 táborníků na prahu podivného domu, kousek od vrcholu Malého Špičáku v Jizerských horách. Nestačilo, že jsme byli odříznuti od civilizace tak, že nákup znamenal dvouhodinový výšlap a sprchovat jsme se chodili k vlídným sousedům (v autokempu). Toto obydlí se časem ukázalo jako ohrožená zóna, kterou chtějí obsadit příšery, žijící všude v okolí. Naštěstí díky odvaze, zkušenosti a zdatnosti našich mládežníků, za významné pomoci hodných domácích skřítků, se nám podařilo dům uhájit. A to bylo dobře nejen proto, že jsme po týdnu mohli v pořádku a zoceleni vyrazit k domovu, ale i proto, že jsme, taktéž v pořádku, mohli předat základnu Modrá Hvězda jejím právoplatným majitelům.

Z ohlasů účastníků: 1. Na táboře byly hry nejvyšší úrovně a zároveň dostatek volného času (např. na spikeball nebo šachy). 2.Doufám, že další teentábor nebude zase za 5 let. 3. Líbil se mi duchovní program, příště by ho mohlo být víc.

Tak doufám, že vaše naděje nezklameme a těšíme se na příští léto.

Za organizační tým

Daniela Vrbová (kuchařka a zásobovač)