Jaký byl výlet do vesnice středověkých řemesel?

2.10.2021 proběhl výlet dětí do vesnice středověkých řemesel. Jak se tam měli pro Vás popsali bráchové Krejčiříkovi. A pod jejich příspěvky se můžete podívat i na fotky 🙂

V sobotu jsme se vypravili do centra řemesel v Ostré, tam jsme dostali 13 grošů a za groše jsme si mohli zkoušet řemesla např. tam bylo: lukostřelba, rýžovaní zlata, kožařství, keramika, ražba mincí, výroba svíček, knihtisk, výroba loutek, drátování, výroba bylinného mýdla, košíkářství, výroba ručního papíru, výroba lněného provazu. Výlet se mi velmi líbil.

Tonda Krejčiřík

V sobotu jsme se vypravili do Ostrý, kde byl Botanicus, kde se platilo grošema a zkoušela se tam různá řemesla. Jako třeba kožařství, lukostřelba, vyrábění svíček a vyrábění papíru, rýžovaní zlata a vyrábění provazu, ražení mincí a já jsem zkoušel lukostřelbu, rýžovaní zlata, vyráběni provazu a ražbu mincí, pak tam byli ještě nějaké hospody, kde prodávali palačinky, karbanátky, ještě tam byl nějaký obchod, kde prodávali různé koláče a buchty a jiné sladké věci. Chtěl bych tam jet ještě jednou.

Vojta Krejčiřík