Článek z akce „Léto je tady“ pro děti 1.7.2021

Jak vypadal výlet očima jednoho účastníků?

Nejdřív jsme čekali na ostatní děti, které ještě nepřišly. Potom jsme šli kolem té budovy, kde pracuje babi Maru. První úkol byl, že jste měli zavázané oči a museli jsme se držet provazů, které tam byly natažené a potom jsme prostě podle nich šli.

A potom jsme došli k vodojemu a měli jsme si ho namalovat vtipně, legračně…prostě jak jsme jen chtěli. Potom jsme šli dál. A měli jsme tam připravenou jednu hru: bylo tam 13 věcí, podívali jsme se na ně a potom se to zakrylo šátkem a měli jsme jít dál od sebe, abychom si nekoukali na to, co jsme napsali; psali jsme, co si pamatujeme, že tam bylo. A kdo toho měl nejvíc, vyhrál.

Potom jsme si nasbírali materiál a šli stavět domečky. A když jsme je dostavěli, šli jsme na faru. Na faře jsme rozdělali oheň a dali jsme nad něj kotlík. A kdo chtěl vařit, šel do kuchyně připravovat věci na oběd. Potom jsme šli zas ven. A dívali jsme se na oheň…a jak se do něj vylévá guláš: a ten hrozně moc hořel (táta se ptá: vážně?? a Filip odpovídá: opravdu se asi tak na pět vteřin ten oheň zvětšil).

Potom byl oběd hotový. Po obědě jsme šli zachránit oheň. A pak tam byly ještě nějaký věci, ale říkám si, že tu nemusí být úplně všechno.

Filip Cúth

A níže se můžete podívat na nějaké fotky z výletu.