VÍKENDOVKA V JESENICI, 17.-19.5.2019

VÍKENDOVKA V JESENICI Děti z neratovické farnosti se zúčastnily víkendovky v Jesenici . Sešli jsme se v Neratovicích u kulturního domu a odtud jsme jeli autobusem a přestoupili na vlak . Cesta vlakem je vždy dobrá, protože si můžeme povídat s kamarády . Když jsme dorazili do Jesenice, navečeřeli jsme se a usnuli. Ráno po snídani jsme zahájili celodenní hru, vylosovali jsme si danou osobu a té jsme celý den dělali RADOST (potěšili nebo mu něco dali) Tím jsme získali 1. ovoce ducha svatého (třešně ve sklenici ). Bylo ještě několik dalších ovocí: POKOJ , TICHOST , TRPĚLIVOST, LÁSKA ,VĚRNOST, sebeovládání, atd. Např. u pokoje tam byl jeden pán, který chtěl ovoce od čaroděje a my jsme měli za úkol přesvědčit toho čaroděje, ať nám dá další ovoce. Jenže on chtěl pokoj, protože jsme ho rušili, tak jsme museli odejít a on nám dal pokoj (ovoce), to byly zas švestky, (ale nebylo vůbec jednoduché na to přijít) Nebo TRPĚLIVOST: tam jsme nosili vodu na lžících a zalévali jsme naše banánovníky na pláži a tak jsme získali banány . Na večer jsme hráli vybíjenou a další hry a nakonec to nejlepší SVAČINA – DORT ze všeho ovoce ,které jsme získali .Mrkající A poslední den jsme jen zabalili, šli na mši a jeli domů. Víkendovka byla super. Filda