Tábor Hostinné 21.7. – 28.7. 2018
Sobota
V 10 hodin jsme vyjeli z Neratovic do Hostinného. Během jízdy nám bylo sděleno, že jsme se stali součástí českého výzkumného týmu z NASA. Ovšem, ještě ten den jsme museli podstoupit závěrečný test. Rozdělili nás do 5 týmu, kterým jsme dali tyto názvy: Zářivý Polárky, Párkovi s nutellou, Strážci galaxie, Vesmírná skupina a Létající králíčci. Odpoledne jsme udělali závěrečné testy. Všechny skupiny jsme je s úspěchem splnily a začaly jsme cestovat z planety na planetu.
 
Neděle
Objevili jsme se na vodní planetě, zrovna na den balonkové slavnosti. Dostali jsme vodní bomby které jsme museli dostat z bodu A do bodu B tím, že jsme si je v týmech házeli. Pak byla šikana nejstarších neboli nejstarší z týmu se postavil svázanýma nohama a rukama  a ostatní z týmu se do něj trefovali vodními bombami. Poslední úkol byl, že jsme se všichni dobrovolně měli polít miskou vody.
 
Pondělí
V pondělí jsme dorazili na květinovou planetu. Tam jsme zachránili královnu. Museli jsme jí namíchat posilující lektvar. Dopoledne jsme nasbírali suroviny a odpoledne jsme s nimi museli oběhnout park.
 
Úterý
Během snídaně nás navštívili plasťáci. Poprosili nás zdali bychom jim nemohli pomoct s pašováním vajíčka. Nejdřív vajíčko muselo přežít pád z 8 metrů pomocí špejlí, kobercovky, stránky novin a provázku. Nepřežilo to ani jedno vajíčko. Dostali jsme nová a pod večerníčkovskou čepicí je museli schovat před policajty. Pokud se vajíčko našlo… prásk a bylo na hlavě. Dopoledne přijeli Matouš, Anička, Filípek a Agátka. Ukázalo se, že mají s sebou ještě dva pasažéry, a to králíky. Králíky, které ještě to odpoledne popravili, zpracovali a společně s vepřovým masem v Setonově hrnci upekli.
 
Středa
Ve středu jsme dorazili na sopečnou planetu, kde je nejvyšší sopka vesmíru, která kdy byla zatím objevena. Na tu sopku jsme šli celý den. Sopka ale měla každou chvíli nečekaně vybuchnout a my jsme pomohli tamějším obyvatelům opravit jejich raketu k odletu.
 
Čtvrtek
V noci byla bojovka. Všechny týmy prošly trasu, kde musely pomocí zrcátek přesunout laser či se vyhnout strašlivým majákům, aby získaly palivo na další cestu. Druhý den jsme dorazili na paletu chaosu, kde bylo všechno obráceně. Takže den začal místo budíčku večerní modlitbou. Dopoledne jsme hráli v týmech pohádky. Samozřejmě obráceně. Před obědem k nám přijela milá návštěva v podobě otce Petera, který u nás zůstal až do večera.
 
Pátek
V pátek jsme se konečně dostali na planetu, kterou jsme mohli obydlet. Obyvatelé tam byli stáří a chtěli se přesvědčit, že jejich planeta bude v dobrých rukách. Dopoledne jsme tedy vyráběli zbraně, kroje pro svojí skupinku, sbírali lesní ovoce a snažili se najít co nejvíc odpadků. Věci jsme nechali v lese a odpoledne pro ně měli dojít. Potom co jsme se vrátili nás čekalo nemilé překvapení. Obyvatelé byli přepadeni lidmi z bojové planety a unesli jednu obyvatelku. Zahráli jsme si boj o vlajky s tím, že oni nám měli vzít vlajku a my jim obyvatelku a sladkosti. Nakonec to skončilo 2:1 pro nás a planetu opustili.
 
Sobota
A už byl konec tábora. Dopoledne jsme se chystali na odjezd a vyrazili jsme všichni domů.
 
Děkujeme všem asistentů a vedoucím za krásný tábor.
 
Péťa a Verča Kupkovy