V souvislosti s přípravou mládeže na biřmování vznikl nápad připravit pro tuto skupinu společný vysokohorský pobyt v Alpách. Bylo nám velkou ctí a radostí, že jsme se mohli zúčastnit nejen příprav ale i samotného pobytu.
Během připravování pobytu se okruh mládeže rozšířil o další společné kamarády, sourozence a rodinné příslušníky. Konečný stav byl 23 osob. Všichni se na pobyt těšili – a tak např. Anička Rýdlová přiletěla z Londýna a po čtyřech dnech zase do Londýna odletěla. Petr Kelin přijel na poslední dva dny vlakem (na poslední chvíli ho postihla mírná zdravotní indispozice). Martin Melichar odjížděl na pobyt v průběhu léčení dlouhodobé nemoci.
Měli jsme zamluvenou samoobslužnou chatu v centru Nízkých Taur – ve Schladmingu. Vzhledem k obsazenosti chaty trval pobyt jen 5 dní.
Těch pět dní bylo až neskutečně krásných. Každý den se nám podařilo nejen naplánovat ale i  uskutečnit tůry pro všechny účastníky.
Tak někteří vystoupali až na vrchol nejvyšší hory Nízkých Taur – Hochgolling – 2862 m – pro představu to znamenalo vstávat ve čtyři hodiny ráno, vystoupat 2000 výškových metrů v náročném terénu a zase se vrátit – to vše během dvanácti hodin.
Byli jsme v okouzlující soutěsce Silberkarklamm a lezli po krásných ferratách Hias a Siegel.
Vystoupali jsme k nádhernému jezeru Duisitzsee, kde jsme příjemně relaxovali. Na zpáteční cestě na chvíli přerušil těžbu dřeva vrtulník, abychom mohli bezpečně projít stezkou pod ním.
Každý večer se z naší chaty ozýval zpěv, smích, hluk společných her a společné přípravy jídla. Každý den začínal i byl zakončen hlubokou modlitbou, kterou jsme si připravovali společně po jednotlivých pokojích.
Věřím, že každý z nás přijížděl domů nádherně odpočinutý a zdravě unavený. Trošku jsme se dotkli Boha v jeho nádherné přírodě a poznávali jsme, že jsme stvořeni k tomu, abychom byli stále na cestě – tělesně i duchovně.
Maruška a Marian Cúthovi
Pár fotek najdete zde