Letos jsme se zase na Svatováclavskou pouť, ve čtvrtek 28.9., vypravili jako dvě skupiny. První šla pěšky a ta druhá skupina, která byla zkušenější, zdatnější a lepší (to jsme byli my), se vydala na kolech.
V osm hodin ráno jsme se sešli ve velmi hojném počtu (Kuba Habart s Miou a my) u Lidlu v Neratovicích a vyrazili jsme směr Kostelec nad Labem. Cesta kolem Labe byla bahnitá a hrbolatá, ale všichni dojeli ve zdraví až na cyklostezku v Kostelci. Tam na náš už čekali další poutníci, nedočkaví vyrazit do Staré Boleslavi. Tak jsme udělali společné foto, rychle jsme se občerstvili a znovu jsme vyrazili. Všichni jeli jako draci, v čele s Jindrou Vrbou a Maruškou Matochovou ,která sebou ještě vezla vozík za kolo s nejmladším členem naší výpravy. Také jsme na cyklostezce potkali druhou, pěší skupinu, se kterou jsme se hezky pozdravili a slíbili, že jim podržíme místa. A pak jsme konečně dojeli do Boleslavi. Mše byla moc pěkná a nepřišli jsme ani o dobrý trdelník či cukrovou vatu.
Cestou zpět nás už bolel trochu zadek, ale zvládli jsme to a dorazili jsme zpátky do Neratovic.
Těším se zase na příští pouť a další dobrodružnou cestu.
M+M+H+V