V pátek 30.9. jsme se sešli na zastávce v Neratovicích, odkud jsme odletěli letadlem. Potkala nás ale nemilá věc. V letadle byli „mírně“ opilí pánové, které letadlo neuneslo a zřítilo se do domorodého města zvaného Jesenice. Po chvíli jsme narazili na faru,kde jsme se zabydleli. K večeři jsme měli výborné a bezkonkurenční párky. A s jistotou říkám,že nikdo nezůstal o hladu. Spíše naopak a stejně tomu bylo i následující dny, ale nebudu předbíhat.

Po večeři jsme si zahráli seznamovací hru, zazpívali pár písniček, pomodlili se a potom šli mladší spát a větší ještě hráli různé hry. V sobotu jsme se nasnídali a poté plnili podmínky asistentů, aby se nechali vyfotit. Při tom jsme se dozvěděli velmi zajímavé věci, jako například, co znamená konspirační teorie, jak je Kuba výborný básník, nebo po čem touží. I když v tom byl ze začátku naprostý guláš, nakonec jsme to zvládli. Protože nám ale došlo jídlo, museli jsme jít nějaké pochytat do lesa. Věřili byste, že brambory dokážou běhat stejně rychle jako Maki nebo Lukáš? Já teda ne. Když jsme je pochytali zahráli jsme si dvě další hry a pak jsme šli zpátky na faru. Chvilku před obědem přišla Jožka.

Kromě toho, že je Kuba skvělý básník, je také velmi dobrý kuchař. K obědu byly výborné těstoviny s omáčkou. Po zhruba hodině jsme se rozdělili do týmů a šli do města hledat letadla, abychom se dostali zpátky domů. Při tom jsme našli taky asi 10 koťat. Nakonec jsme ještě potřebovali opravit různé součástky a tak jsme zašli na zahradu za opravářema. Hledali jsme součástky součástek a opraváři je opravovali. V neděli jsme šli do kostela, uklidili faru a odletěli soukromým letadlem zpátky do Neratovic. Víkendovka byla super.

Eliška Nováková