Tento rok jsme se rozhodli zahájit nábko trochu netradičně. 2 nejstarší skupiny a jejich učitelé, kterými jsou Marian a Dana se 17. září sešli na Neratovickém nádraží a přes velmi nepříznivé počasí vyrazili vlakem na dobrodružný víkend do okolí Hřenska. Naše cílová stanice byla na hranici s Německem (kde k našemu velkému překvapení nepršelo), od které jsme se přeplavili přívozem na druhý břeh do obce Hřensko.

Pěšky jsme se vydali směrem k soutěskám Kamenice. Cestou jsme si povídali, hráli i nějaké hry a společně došli až do kempu. Po rozdělení do chatek na nás čekala zasloužená večeře (čínské polévky). Večer jsme si zahráli spoustu her a užili hodně zábavy. Naše cesta pokračovala v neděli ráno, kdy jsme se jako správní katolíci vydali do kostela. 6 km dlouhá trasa nám dala docela zabrat, a tak jsme (jen tak tak) stihli 2. čtení.

Po mši jsme se na faře pohostinného kněze naobědvali (klasika čínská polévka) a vyrazili směrem vlaková zastávka. Nebylo to vůbec jednoduché, jelikož nám nepřijel vlak kvůli výluce, museli jsme čekat hodinku na autobus. Čekání nám zpříjemnila Marianova hra „kdo dál doskočí“, místo kam kdo doskočil jsme si označili použitými cigaretami (Marianův nápad 🙂 ). Nakonec jsme dojeli autobusem na nádraží, kde jsme ve velkém spěchu stihli vlak a dojeli do Neratovic. Moc jsme si to užili a děkujeme všem organizátorům a všem zúčastněným za krásně prožitý víkend.

Martinka a Markétka Trhoňovi