Krásně zpívaná liturgie hodin, ticho, při kterém až zvoní v uších, svěží jarní příroda a výborné sušenky dle italské receptury, to vše se mi vybaví při vzpomínce na naší víkendovou návštěvu trapistického kláštera v Poličanech. Jeli jsme ve složení, otec Peter, Maruška a Marian Cúthovi, tři slečny chystající se v červnu k biřmování, dvě nadané hudebnice a jedna čerstvě pokřtěná. Páteční večer se sobotou strávený v klášteře byl pro mě opravdu časem ztišení, byla to obohacují zkušenost, za kterou jsem moc ráda. Nezbývá než doplnit, že setkání s živým Hospodinem nám bylo umožněno nejen prostřednictvím vytrvalých modliteb sester a klášterní kontemplativní atmosféry, ale i skrze nádhernou přírodu a překonávání vlastních limitů. Užší skupinka odvážlivců (Maruška a Marian Cúthovi a já s Aničkou, co se chystáme v červnu k biřmování) totiž zůstala v klášteře až do neděle a na cestě domů se nechala postavit přes zcela jinou výzvu než bylo celovíkendové rozjímání – horská cesta via ferrata. Byla to velmi zajímavá sebereflexe po dvou dnech strávených přemýšlením, což jsme doopravdy ocenili. Celý pobyt se nám stal velkým povzbuzením, takže organizátorům (Marušce a Marianovi Cúthovým) moc děkujeme!
   Veronika Krejčiříková    Šárka Trhoňová

Zajímají Vás i fotky? Najdete je zde.