Začalo to na nádraží v Neratovicích, kde jsme se sešli. Poté jsme se vypravili vlakem do Prahy, tam jsme se sešli se zbytkem naší velké výpravy, nic méně jakmile jsme se ve štěstí shledali, museli se odtrhnout sourozenci Vrbovi, kteří spolu mířili na ragbyový ples. Pak konečně nastala chvíle, na kterou jsme všichni čekali, chvíle ubytování. Pak jsme se sešli nahoře ve společenské místnosti a vyslechli si sympatického lehce upovídaného Mirka Cůta, po večeři jsme si ještě zahráli pár her a zlatým hřebem večera byl film, myslím, že to byl Ant-man ale nejsem si zcela jist, protože jsem nějak hned zkraje usnul, tudíž nejsem schopný vyložit děj filmu. Druhý den ráno nás náš pán zas obdařil vynikajícím jídlem, z kontextu si můžeme odvodit, že se jednalo o snídani. Po snídani, nám byl vyložen denní program, který byl založen na naší velké dispozici a to že jsme byli ubytováni v Praze, naším úkolem totiž bylo za den navštívit vybraná místa v Praze, za pomoci MHD která byla bodována, podle vzdálenosti či obtížností přepravy. Můj tým se skládal z Josefky Vrbové a Kristýny Kettnerové a samozřejmě ze mě. Byli jsme v celku úspěšní, já si například poprvé zkusil udělat netopýra v metru, nebo jsme se vyfotili s Alešem Hámou, nakonec nám bohužel při návratu ve Vršovicích ujel vlak, proto pro nás musel přijet Vašek a to nemělo moc příznivý dopad na naše skóre. Ten večer jsme den zakončily promítnutím filmu Pelíšky a nakonec jsme spokojeně usnuli. Poslední den tedy v neděli jsme si ráno museli opravdu rychle zabalit a uklidit, protože jsme spěchali na mši, která se odehrála v krásném nerománském kostele sv. Cyrila a Metoděje. Po mši už jsme se jen přemístili na Hlavní nádraží a odjeli domů.

Petr Kelin


Fotky zde.