V pátek jsme se sešli na nádraží v Neratovicích a vyrazili vlakem do Jesenice. Přivítala nás opět moderně zařízená a neustále vytápěná fara. Na dvoře jsme nejdřív hráli několik her, které měli za úkol procvičit naše pamatovací schopnosti a repertoár písní a pak už jsme se všichni těšili na večeři. Nadšení ale opadlo ve chvíli, když jsme zjistili, že se skládá z kaše z rohlíků a dalších surovin, jejichž původ jsme ani znát nechtěli (i když pár lidí si na ní pochutnalo). Následně nás Týna vyhnala ven a my se dozvěděli, že faru obsadili squateři a musíme si najít zásoby jídla a udělat večeři. To se nám nakonec podařilo, rozdělali jsme si oheň a zazpívali pár písniček. Potom jsme se v tichosti vrátili na faru.
V sobotu jsme opět posnídali venku a potom se vydali do lesa, kde jsme se rozřadili do tří skupin a snažili se squatterům ukrást jídlo, abychom si mohli udělat oběd a uspěli jsme. Potom šla jedna skupina na nádraží vyzvednout majitelku chaty a druhá zůstala, aby uvařila oběd. Na nádraží jsme se setkali s hodnou babičkou/Šárkou a její opatrovnicí Klárou.
Po obědě nás babička požádala, abychom ji pomohli squatery z chaty vyhnat a tak jsme udělali co bylo potřeba….. a to polední volno. Po něm jsme se konečně vrátili do lesa a utkali se ve hře o kradení lístečků. Obránci statečně bránili svou kořist před útočícími soupeři. 
Po návratu zpět nám babička poděkovala, že jsme squatery vyhnaly a pak se odebrala spát…… zase. Nás čekala večeře a potom divoká diskotéka. Starší pak ještě zůstali a hráli několik zábavných her.
V neděli ráno jsme šli na mši a pak nás čekala nejzábavnější část víkendu a to úklid!  Po něm jsme se naobědvali a vydali se na cestu zpět.
Víkendovka se mi moc líbila, hezky se na ni vzpomíná a už se těším na další a děkuji všem asistentům i účastníkům za skvělý víkend.

Lukáš Novák


Fotky zde.