Chtěli bychom Vám vyprávět o tom jaký byl náš tábor v Jesenici…
SOBOTA
Okolo osmé hodiny jsme se pomalu a natěšeně začali scházet na nádraží. Cesta ubíhala rychle, ani jsme se nenadáli a ocitli jsme se na faře. Po rozdělení do týmů, které jsme pojmenovali 2+1 zdarma, Bébéčka, Laj laj a Lamy jsme šli na zahradu zahrát si hry. Když jsme šli na večeři našli jsme dopis, ve kterém byl vzkaz od pana X Juniora a tak začala naše celotáborová hra. Nemyslete si, že jsme to měli jednoduché! Náš úkol byl prostý: Najít hrob pana X (otce pana X Juniora). Večer jsme šli na mši a pak jen do pyžama, pomodlit, vyčistit zuby a spát.
NEDĚLE
Ráno nás budily písničky z magnetofonu, které souvisely s programem dne. Naše týmy ještě stále neměly svého asistenta, tak jsme dopoledne vyrazili ven a hráli hru, ve které jsme si ho vybojovali. Odpoledne jsme chodili po městě a plnili různé úkoly. Jako normálně jsme šli spát, ale klidnou noc jsme si neužili. Byla bojovka. Postupně nás po týmech odvezli kus od Jesenice a my se měli vrátit zpátky na faru. Na cestě jsme potkali Tinu, která nám poradila kudy dál. 2+1 zdarma jsou trošku méně orientačně zdatní, takže zabloudili a bojovka se kvůli nim prodloužila o hodinu. Zjistili jsme, že další den se musíme vydat na cestu, při které jsme mohli i zemřít! Zakončením bylo lovení nápověd v nechutném slizu, který museli vyvolení (Martinka a Pepík) ochutnat.
PONDĚLÍ
Ráno nás probudila písnička Utíkej (https://www.youtube.com/watch?v=k8p4BDJnwTE) a myslím, že se nebudete divit, že nás to trochu vyděsilo. Vyrazili jsme na tajuplnou cestu podle nápověd (které jsme získali v noci). Na konci jsme narazili na pana Neznámého, který nám měl pomoci s nalezením hrobky. Dal nám šifru, kterou jsme s malou pomocí společně vyluštili. Zjistili jsme, že hrob je v Utajené Lhotě, která je 50kilometrů daleko. Odpoledne jsme šli do lesa, kde byl kilometrový okruh, na kterém jsme jako družstvo měli uběhnout 50 kilomerů. Jelikož družstva byly trojčlenné nebo čtyřčlenné někteří měli velkou výhodu. Po čtyřech hodinách jsme tam všichni doběhli. Každý uběhl více než 10 kilometrů, na které může být velmi hrdý. Joška uběhla 21 kilometrů, což je už celý půlmaraton. Všichni jsme byli unavení, tak asistenty nenapadlo nic lepšího než si z nás udělat srandu. O půlnoci nás zbudila písnička Chvátam, chvátám. Šli jsme ven a tam jsme dostali odměnu (dva bonbony) za 50 kilometrů a pak jsme tancovali na hity jako např. Dlouhá noc a Holky z naší školky.
ÚTERÝ
Sice nás ráno zbudil Non stop, ale asistenti naštěstí dostali rozum a udělali odpočinkový den. Jediná hra, kterou jsme tento den hráli byla, že jsme museli porazit domorodce, aby nás pustili do centra Utajené Lhoty. Bohužel jsme prohráli, takže jsme se dál museli skrývat na kraji vesnice. Odpoledne jsme zkoušeli prusíkování na stromech.
STŘEDA
Jelikož pršelo, naše hra se přesunula dovnitř. Naším úkolem bylo porazit domorodce v různých disciplínách (Postřeh, Celková odolnost, Fyzická zdatnost, Pamatování a Manuální zručnost). Každý tým vyslal svého člena na disciplínu, v které nejvíce vynikal. Dopoledne jsme usilovně trénovali a odpoledne proběhla soutěž naostro. Domorodci neměli na naše úžasné schopnosti a talent, proto jsme zvítězili a zase jsme se dostali blíž ke hrobu. Večer nás ještě více potěšilo, že přijela Maruška Rajková, která posílila tým asistentů, kteří už byli na pokraji svých sil.
ČTVRTEK
Asistenti strávili nad přípravami dnešní hry okolo osmi hodin a tak jsme se na ni moc těšili. Byla hodně složitá na vysvětlení, takže se ani nebudeme snažit Vám ji vysvětlit. Hra se protáhla na téměř celý den. Byla skvělě propracovaná, takže jsme si ji všichni moc užili i přes malé nedorozumění mezi dvěma týmy.
PÁTEK
Už jsme si mysleli, že najdeme hrobku bez komplikací, ale najednou pana X Juniora unesli přímo před našima očima. A co jiného nám zbývalo než ho jít hledat. Hráli jsme boj o pana X (boj o vlajku) a po dlouhém namáhání jsme ho vysvobodili. Teď už jen najít hrobku. Odpoledne jsme šli s panem X Juniorem na místo, které nám ukázal. Vytáhnout hrobku nebylo jednoduché, ale povedlo se nám to. V hrobce jsme našli odměnu (víc než dva bonbony), rodokmen pana X a fotku jeho zesnulé matky. I přes ne úplně teplé počasí jsme den zakončili vodní bitkou a táborákem s vyhlášením výsledků celotáborové hry.
Tábor jsme si moc užili. Byli jsme skvělý kolektiv dětí i asistentů. Všichni jsme ocenili výbornou kuchyni. Děkujeme všem za skvělou atmosféru. Také asistentům za trpělivost, ochotu a čas, který strávili nad přípravami celého tábora! Byli jste skvělý! Rádi na to budeme vzpomínat a těšíme se na další společné zážitky!
Markétka & Martinka & Míša


Fotky zde.