A je to za námi!

Další krásný den a další ročník zahradní slavnosti utekl jako voda. Pětice odvážných dětiček dostala své 1. svaté přijímání a všichni jsme se mohli radovat a veselit, jak už to tak bývá a možná i tradicí nazývá, na zahradě u Hixů.

Bylo nás pět, můžou si už navždy říkat děti, které si první letní den došly pro své 1. svaté přijímání. Kostel byl plný, dokonce venku se stálo, hudba krásně hrála a díky předvídatelnosti našeho Otce Petera, bylo venku slyšet i čtení a přímluvy v podání našich malých katolíků. Po závěrečné písni „Ať požehnán je Bůh“ a popřání dětem ke svátosti, se farníci a rodinní příslušníci přesunuli na zahradu. Konečně mohli začít letošní slavnosti.

Organizátor slavnosti a jeho pomocníci zajistili, že bylo co pít a jíst a všichni účastníci se postarali o slavnostní a poklidnou atmosféru. Počasí sice bylo jako na houpačce, ale náladu to nezkazilo nikomu napříč generacím. Po výborném slavnostním guláši, doušku piva a menší průtrže mračen, se do centra dění dostal Otec Peter. Administrátor naší farnosti oslavil 10 let od kněžského svěcení, takže bylo o důvod víc proč onen den pořádně oslavit. Po předání kytice a darů se pozornost obrátila opět k dětem, protože na jejich poče(s)t byl vyroben krásný veliký dort a otevřeno několik lahví šampaňského.

No a co bylo dál? Lidé se bavili, pivo se točilo, buřty se potili a na kytaru se hrálo, dokud se zpívalo. A dáli Pán, tak za rok zase na viděnou.

Jakub Habart


FOTOGALERIE

fotky od Tomáše Blažkeho:

fotky od Jakuba Habarta:

fotky od Standy Dabrowského: