Ve dnech 10.5. – 12.5. 2013 jsem se zúčastnila víkendovky na Vysočině v obci zvané Uhelná Příbram. Původně jsme měli jet vlakem, nakonec jsme cestovali auty, z čehož měl každý jistě radost. Já jsem jela s Matoušem, Aničkou a Katkou. Z Neratovic jsme vyrazili asi v 16 hod. Cesta trvala přibližně 2 hodiny. V Uhelné Příbrami na nás čekala moc hezká školka se zahradou a velkým bazénem, který jsme pro ochlazení nepotřebovali, protože nás dostatečně během víkendu zchlazoval déšť. Po ubytování a vybalení jsme se všichni sešli v jídelně na večeři. K večeři byly chleby, mimo jiné i s mým oblíbeným salámem, takže jsem si pochutnala. Poté někteří z nás hráli v herně hru Městečko Palermu, jiní vyzkoušeli místní klavír nebo ping pong. Den jsme zakončili modlitbou.

Druhý den jsme celý věnovali skvělé hře, pro mne jedné z nejlepších. Byli jsme rozděleni do skupinek (já jsem byla s Vaškem, Kubou, Májou a Josefkou), chodili po vesnici a okolí, plnili různé úkoly a tím si „vydělávali“ peníze. Mě se nejvíce líbilo běhání po schodech u kostela nebo přebírání luštěnin, v čemž si náš tým vedl velmi dobře. Vaška během hry skolila tekoucí krev z nosu. Měl z toho trochu výčitky, že nám kazí hru, ale to vůbec nebyla pravda, protože nás nakonec dovedl až na stupínek vítězů. Co se týče stravování účastníků víkendovky, k snídani byly chleby, v poledne jsme si pochutnali na těstovinách a k večeři byla výborná ovesná kaše. Pak následovaly další hry a večerní modlitba.

Na nedělní mši jsme šli do nedalekého kostelíka. Schody k němu vedoucí jsme již dobře znali ze sobotní hry. Cestou z kostela jsme se stavili na hřišti, kde jsme si vyzkoušeli adrenalinové sporty na prolézačkách. Místní obyvatelé jsou zřejmě velice tolerantní, protože jsme tam dělali pořádný rámus a nikdo nám kupodivu nevynadal. K obědu bylo výborné rizoto a pak už následovalo jen balení, loučení a cesta domů.

Týna 🙂 Kettnerová

A pro načerpání naší atmosféry se můžete pokochat výběrem fotek z víkendu.