Vánoce v Mentaurově
14.12. jsme vyrazili z neratovického nádraží na předvánoční víkendovku v Mentaurově. Tací, kteří jeli autem o hodně přišli, protože v naší skupince se hrálo ve vlaku městečko Palermo. Když jsme vystoupili z vlaku tak radost ze sněhu byla tak veliká, že ani jednoho jedince neminulo válení ve sněhu. Asi po půl hodině pro nás přijel Matouš a odvezl nás na chatu, kde na nás čekal zbytek našich příznivých spoluobčanů. Po krátkém vypakování jsme se sešli u společného stolu a oslavili Aniččiny narozeniny. Pak byl čas jít spát.

Druhý den, čili v sobotu, nás neminuly ranní sněhové radovánky. Po ranních radovánkách nás čekal dopolední program a sice slepcovo sbírání potravy, které spočívalo v tom, že se udělaly dvojice a jeden navigoval a druhý hledal jablka na stromech, zemi a ve sněhu. Dále byl oběd, ke kterému jsme měli špagetyyyy.(Mňam)

Po obědě následovaly další, i když krutější, sněhové radovánky. Každý jsme také dostali dárek, ale ten dárek nám musel někdo vyrobit. Než jsme si ovšem dárky rozdali proběhli NOČNÍ sněhové radovánky. Poté jsme si rozdali dárky u stromečku se svíčkami, zazpívali koledy a měli jsme radost, že nám někdo radost udělal.

Další den nás čekaly veliké úklidy a pak HUURÁÁÁ domů.

Adéla Namyslová

Pokud byste se chtěli i podívat, jak jsme se na naší víkendovce měli, podívejte se na výběr fotek.