• Post category:Akce rodin

Na faru v Bozkově v pátek za slunečného počasí dorazilo pět rodin. Po večeři v místní hospůdce jsme se sešli s otcem Benediktem k povídání o manželské čistotě. V sobotu po snídani jsme se vydali na prohlídku Bozkovských dolomitových jeskyní. Nejúžasnější byl závěr prohlídky v síni s největším jeskynním jezerem v Čechách. Kvůli chladnému a deštivému počasí jsme po návštěvě jeskyní absolvovali jen procházku po blízkém okolí. Vrbovi se na faru vrátili dřív a připravili výborné vdolky k obědu. Děti čas po obědě nejvíce využily ke hraní her, hlavně stolního fotbálku a klouzání po plošině pro vozíčkáře v chodbě. Odpoledne jsme společně slavili mši svatou v místním kostele Panny Marie Královny hor, při které u oltáře poprvé sloužil jako ministrant Matouš Matochů. Honzík Vrba měl již potřetí na Víkendu rodin tu čest „zaučovat“ ministranta při jeho prvním ministrování . Po mši svaté následoval krátký historický popis kostela od otce Benedikta a potom jsme ještě vystoupali na věž kostela a pokochali se pohledem na okolní krásnou přírodu. Poté jsme zamávali rodině Matochových a otci Benediktovi, které jiné povinnosti nutili odjet již v tu chvíli. Den jsme zakončili procházkou po Bozkově. Večer ještě největší vytrvalci hráli Aktivity, skládali hlavolam a bavili se do nočních hodin. V neděli po snídani jsme se sešli na mši svaté v téměř zaplněném bozkovském kostele. Potom jsme už jen bohatě poobědvali , uklidili, sbalili se a vydali se auty nebo vlakem na cestu domů. Velký dík patří bratru Jaroslavovi z řádu Saletinů, který nás v Bozkově uvítal a ubytoval. Manželům Vrbovým, kteří výborně vařili a všem za to, jak krásné společenství se nám podařilo vytvořit .
Jára Trhoňová

Po skončení Víkendu rodin došla na mailové adresy všech zůčastněných tato reakce: „Ahoj a dobrý den všichni! Ještě jednou bych ráda poděkovala (troufám si jménem všech členů naší rodiny 🙂 za krásný večer a den strávený s vámi. Děkujeme za organizaci, za vaření, za modlitby, za společnost, za krásnou mši svatou, … Bylo to moc fajn! Těšíme se na další setkání ! Matochovi.“

 A zde se můžete podívat na „pár“ fotek.