V sobotu 28. dubna 2012 jsme pod vedením Davida Krejčiříka absolvovali vydařený farní výlet za drahokamy. Zúčastnily se krom několika dospělých děti širokého věkového rozmezí. Děti počaly hledat drahokamy již po výstupu z vlaku cestou do městečka Třebenic v přilehlých polích, hlavní nadšení však zavládlo po návštěvě Muzea českého granátu. Před muzeem byla totiž hromada vytěžené zeminy, ve které se mohli návštěvníci muzea přehrabovat a hledat v ní malinké granátky. Každé děcko si tady našlo několik úlovků do své krabičky. Druhou částí výletu byl výstup na zříceninu hradu Košťálov, ze kterého byl krásný výhled do širého kraje. Pak už zbývalo jen dojít procházkou do Lovosic na vlakové nádraží. Zde jsme zažili i trochu napětí, neboť některé menší děti už chvílemi neměly ideální tempo, ale byly moc šikovné a vlak jsme stihli, dokonce si děti před cestou mohly ještě dopřát nanuka a dospělí chlazené pivo, které v tom parnu velmi chutnalo. Davidovi děkujeme a těšíme se na další výpravu.

Matochovi

Markovy záznamy z ukradeného mobilu


FOTOGALERIE