V pátek 16.3.2012 v 16:00 jsme vlakem odjeli do Jilemnice do skautské základny. Cestu vlakem jsme si užili také. Hráli jsme hry nebo jsme si povídali. Dojeli jsme tam asi v 19:00 a potom jsme šli asi 1 kilometr pěšky.

Když jsme přišli tak jsme si prohlédli pokoje a dováděli jsme na chodbě na síti nebo na laně. Na síť byl žebřík a pod Luckou Kůlovou se urval. U večeře jsme si všechno vysvětlili. Protože byla postní doba tak když jsme si něco odpustili hodili jsme si do pokladničky kamínek. Na konci výletu jsme si kamínky vysypali kolem svíčky.

Byli jsme rozdělený do družstev. Hráli jsme Carcassonne a dost jsme ho rozehráli byl skoro přes půl stolu. I herna tam byla a úžasná! Byl tam kulečník a ještě jedna hra. Chodili jsme na procházky do lesa. Měli jsme mapu a podle ní jsme ve družstvech šli k pařezu kde jsme hledali panáčka a jenom Šárka, Anežka, Míša a Ondra nezabloudili.

Katka moc dobře vařila. V neděli jsme si zabalili a šli pěšky do moc velkýho kostela. Když jsme se vrátili tak jsme uklízeli a psali jsme dopis Vaškovi který byl nemocný a nemohl s námi jet. Potom jsme venku hráli hru a šli jsme na vlak. Když jsme čekali tak Matouš předváděl kouzlo. Cestou vlakem jsme si povídali a hráli hry. Výlet se mi moc líbil a příště pojedu zas!

Míša Trhoňová

A na závěr ještě nesmí chybět výběr fotek 🙂