sv Anezka

V neděli 26.2.2012 někteří z naší farnosti přijali pozvání otce Benedikta a účastnili se výstavy v areálu svatoanežského kláštera v Praze. Na vlakovém nádraží, což byla jedna z možností, jak se na uvedenou výstavu dostat, se nás sešlo málo (11 lidí). V samotném areálu kláštera se však naše řady početně rozrostly. Po vyřízení provozních záležitosti jsme se vydali pod vedením o. Benedikta na jím komentovanou prohlídku různých uměleckých předmětů, které zobrazovaly ať už život nebo posmrtnou úctu k této světici. Výklad o. Benedikta byl fundovaný, obsáhlý a velmi zajímavý, což dokazovali i jiní, nám neznámí účastníci výstavy, kteří se k nám v průběhu prohlídky připojili a zůstali až do konce.

Po výstavě jsme se ve velkém spěchu přesunuli do Kostela Panny Marie před Týnem, kde jsme měli možnost prohlídnout si Prahu z věží kostela. Výstup byl náročný, ale odměna pohledu stála zato. Času však bylo málo, protože my, kteří jsme byli odkázání na vlak, jsme byli hodně limitování a bohužel už jsme se nemohli účastnit ani malého pohoštění na faře, což nám bylo velmi líto. Přesun na vlak byl další závod s časem a opět jsme ho zvládli a v rozumných hodinách se dostali domů. Mohu tiše jenom závidět těm, co zvolili jinou formu dopravy a mohli v klidu zakusit pohostinnost místní fary. Ale i tak snad nikdo nelitoval krásně prožitého nedělního odpoledne.

Ivan a Tomáš Pištějovi