…a z něho krásné výhledy (zde západním směrem)

V sobotu 19. listopadu se uskutečnil výlet na dýmající Borečský vrch. Vyrazili jsme z neratovického nádraží v 8:00 a přestupovali jsme ve Všetatech, Litoměřicích, Lovosicích a po úmorném cestování jsme konečně vystoupili na zastávce Oparno. Potom jsme potkali starou babičku, které jsme slíbili, že zjistíme, odkud je, a že splníme i ostatní úkoly, které nám dá. Pokračovali jsme asi 6 km, až jsme došli k tomu Borečskému vrchu, ze kterého se fakt kouřilo! Ohřáli jsme se a z naučných tabulí jsme vyčetli, že z Borečského vrchu se kouří, protože dole nasává studený vzduch, který se ohřívá, nahoře utíká ven a v létě tento proces probíhá opačně (více info u Davida K.). Dále jsme šli cca dalších 6 km do Lovosic na nádraží a svezli jsme se dvoupatrovým vlakem Elephantem! Přestupovali jsme v Kralupech a dojeli až do Neratovic. Výlet byl super!!!

Šárka Trhoňová


FOTOGALERIE


Všetaty-Litoměřice


před kostelem v Litoměřicích


příprava na hru v parku pod Horním nádražím


stravování u Cúthů (Litoměřice-Lovosice)


další hra na zastávce Oparno


stará paní


v podhradí gotického hradu Oparno


v trubce


oběd pod Bílinkou


někomu bylo zima…


…a pak už ne


zní to, tak je to znělec


začátek výstupu na Borečský vrch


suť na severním úpatí


suťový lesík s břízou bradavičnatou


objevení prvního ventarolu na temeni


pózování před ventarolem


zelená vegetace v mrazivém počasí


fidorková svačina


dubový lesík na východním úpatí


chladná suť na severním úpatí


celodenní bílý příkrov


Šárka říkala, že to bylo moc dlouhé


Pepík si stěžoval, že to byl výlet krátký


pohled na Borečský vrch z východu


odpoledne se vyčasilo a chvíli jsme viděli i Lovoš


kolotoč v Lovosicích


Lovosice-Kralupy