Kdo v neděli 19. 6. 2011 vynechal nedělní odpolední odpočinek a zavítal do kostela v Lobkovicích, mohl zažít několik překvapení (příjemných):

  • zahájení májovou pobožností a následný koncert Petra Lutky a jeho ženy Markéty, při kterém jsme si také všichni mohli zazpívat
  • následně velmi vtipně a výstižně Tomáš Blažke popsal historii fotoworkshopů v Neratovické farnosti i průběh posledního víkendového setkání v Jizerských horách
  • Tomáš na závěr poděkoval úplně všem a omluvil se veřejně své ženě Kristině za to, že vlivem pracovního vytížení spojeného s přípravou této vernisáže byl doma poslední dobou protivný. Kristině Tomášova omluva udělala radost, Tomášův osobní stav posledních dnů potvrdila
  • Fotografické práce, které byly velmi vkusně v kostele naaranžovány, jsme si mohli prohlédnout a bavit se s autory
  • Poslední příjemné překvapení stále trvá – vybrané fotografie ( i podle prezentace, která je zde na internetu) si můžeme přímo u Tomáše objednat. Případným finančním obnosem přispějeme naší farnosti. Dále Tomáš upozornil na možnost, že jsou to díla začínajících profesionálních autorů a cena díla raketově poroste – tuto informaci ovšem nelze hodnověrně ověřit.

Nedělní odpoledne pokračovalo ještě neformálním pohoštěním a neformálním koncertem. Toho jsem se již nezúčastnil, ale údajně panovala velmi příjemná a rodinná atmosféra.

Marian Cúth