Vážení spolufarníci, dovolujeme si vás pozvat v úterý dne 28.9.2010 na cyklopouť do Staré Boleslavi.

Víme dobře, že naše babičky a dědové chodívali na poutě pěkně po svých, my už v dnešní době nejsme tak zdatní jako oni. Ujišťuji vás však, že i putování na kole má svoje kouzlo a duchovní rozměr.
Trasa není náročná, je dlouhá v jednom směru 21km, převážně po polních a lesních cestách a co je hlavní, stále po rovině. V loňském roce ji zvládli i rodiče s předškolními dětmi. Jelikož se přeci jen s menšími dětmi muselo častěji zastavovat (čůrání, pití, odpočinek) a nestihli jsme o kousek začátek, rádi bychom letos vyrazili o trochu dříve. Odjezd bude v 7.30 z parkoviště u marketu BILLA na Kojetické ulici. Doporučujeme vzít sebou pití, svačinku, dobrou náladu a pojízdná kola. V případě špatného počasí se samozřejmě nepojede na kolách, je ale možno využít níže popsané náhradní řešení.
Program bude následovný:
Účast na slavnostní poutní bohoslužbě, která se koná v 10hod na Mariánském Náměstí ve Staré Boleslavi. Jen mimochodem kde bude také předsedat pan arcibiskup D.Duka.
Po bohoslužbě bude volný rozchod. Kdo si bude chtít dojít na oběd nebo si sníst svoje zásoby. Každý se pak individuálně může zúčastnit bohatého duchovního i kulturního programu, například:
– v basilice Panny Marie, bude možnost ve 12hod účast na duchovním programu s uctíváním Paládia
– v kryptě basiliky sv. Václava, budou k uctění vystaveny svatováclavské relikvie.
Chrámy budou otevřeny během celého dne až do 19hod.

V 15hod je pak plánovaný společný odjezd po stejné trase domů.
Předpokládaný příjezd do Neratovic je kolem 18hod.
Všechny, kdo mají zájem a chuť se zúčastnit srdečně zvou manželé Matějkovi

Pro ty, kteří nemohou jet na kole nebo při špatném počasí je možná samostatná neorganizovaná doprava vlakem z Neratovic v 7.33 nebo autobusem z Náměstí Republiky v 7.38 hod.

Prosíme o modlitby, aby tato pouť byla přínosem pro celou farnost.