Po delší době chceme zažít opět společné chvíle spojené s putováním na kolech na zajímavá místa našich luhů a hájů a tak všechny zveme na cyklovýlet do Libice – k sídelnímu místu rodu Slavníkovců, z kterého pocházel sv. Vojtěch.

Termín akce: sobota 19.6.2010
Navrhovaný program:

Sraz v Nymburku na parkovišti u silničního mostu v 9,45 – 10,00.
Autem pojedete-li z Neratovic přes Lysou, pak v Nymburku odbočíte na silnici do Kolína a před mostem je značka navádějící na parkoviště.
GPS souřadnice: Loc: 50°11’2.018″N, 15°2’28.552″E

Samozřejmě je možné na místo setkání dojet na kole rovnou z domova. Pro tyto nadšence bude připravena odměna. A v 10,00 budeme vyrážet z tohoto parkoviště vstříc našemu putování.

Dále pojedeme nádhernou „cyklodálnicí“do Poděbrad, krásného lázeškého města, kde se určitě občerstvíme léčivou vodou nebo ještě lépe výbornou točenou zmrzlinou na náměstí Jiřího z Poděbrad. A to už budeme za polovinou cesty a dále podél Labe dojedeme až do Libice. Z Nymburka do Libice je to cca 15,5 km. Komu to bude málo, může pokračovat dále po cyklostezce do Kolína ke katedrále sv. Bartoloměje. Je to dalších cca 17 km.
Předpokládaný příjezd do Libice kolem 12,30 . Zde krátký duchovní program.
Cestu zpět si může každý zvolit podle vlastní chuti, síly a nálady.

Ještě malá poznámka pro ty, kteří se podobného výletu účastnili před dvěma lety: zaručeně bude více zastávek, zmrzliny zákusků a kafíčka 🙂

Na společné zážitky se těší
Trhoňovi a Cúthovi
tel. kontakt pro případ doplňujících dotazů: 603 832 492, 728 685 152