Klasická víkendovka pro mládež odstartovala poněkud neklasicky – výletem do Drábských světniček s dalšími farníky, především dětmi. O tomto výletu se můžete dočíst zde. Následující článek pak pojednává o další části víkendovky.

      Po odjezdu dětí jsme Matouš, Marek, Vašek, Michal, Týna, Terka, Jakub a já odjeli na faru v Přepeřích. Když jsme dorazili na místo, tak jsme si udělali čaj a Michal, s pomocí ostatních, pro nás připravil k večeři krupicovou kaši. Nebyla to obyčejná bílá kaše byla to Modrá kaše =D =D (pak si to mohl každý ještě dobarvit jak chtěl 🙂 ) Po výborné a husté kaši jsme si udělali další čaj 🙂 a šli jsme si povídat o tématu „skutky“ jestli je větší skutek, když se nám do něj chce nebo nechce. Moc zajímavé a dobré téma na zamyšlenou :-).
      Pak jsme se od tohoto tématu dostali k rozvodům v manželství. I o tomto tématu jsme si pěkně popovídali 🙂 :-). Po skončení povídání bylo asi 23:30 a kdo chtěl šel spát a kdo nechtěl, což byli skoro všichni, jsme šli hrát „noční fotbal“. Byla to sranda a užili jsme si to. Po fotbale bylo 0:00 a to už šli všichni spát. 🙂
      V neděli měl Marek svátek a tak Matouše napadlo, že bychom mu upekly buchtu, ale když jsme si přečetli ingredience, zjistili jsme, že nemáme nic kromě másla a to bylo k snídani 🙂 :-). Matouše napadlo, že bychom to mohli upéct u jeho tety, která bydlela jen kousek od nás. Domluvily jsme se, že to u ní upečeme.
      Takže my holky jsme s Matoušem vstávali v půl 8, aby Marek nic moc netušil a řekli jsme mu, že jedeme k tetě ukázat fotky z včerejšího výletu. Když jsme se od ní vrátili, šli jsme všichni do kostela, který byl skoro vedle nás :-). Teta nám pomohla s buchtou a přinesla ji do kostela. Pak jsme ji ještě ozdobily čokoládami a po výborném rizotu, který připravil Marek, jsme mu předali dárek =D „Byl rád a líbil se mu“ 🙂 🙂
      Po kafíčku či po čaji jsme uklízeli a šli si ještě na chvíli zakopat 🙂 Pak první skupinka odjela vlakem a my po chvilce po nich, ale autem =D
      Víkendovka byla skvělá a moc se povedla 🙂 Už se těšíme na další 🙂
Klára Habartová

A zde je i několik fotek na ukázku.