Jste z Neratovic, rádi fotografujete, máte rádi workshopy a Tomáše Blažka? No nevím, takových lidí se zřejmě moc nenajde. Na Tomášův první fotoworkshop jsme z Neratovic dojeli tři. Z ostatních míst v republice bylo lidí více.

Úroveň nás účastníků byla různá: Jeden účastník Tomáše ujišťoval, že už si tedy ten návod k foťáku doopravdy přečte, jiný si většinu dobu přednášky četl odborné časopisy a občas odborně zasáhl do diskuze.

    Ptáte se, co jsme se nakonec naučili? Tak například:

  • které fotky nám okamžitě vyhodí ze soutěží
  • co to znamená zarámovaný obrázek s atmosférou
  • co dělat, aby nám osoby neutíkaly z fotek
  • proč používat nastavení priority clony
  • a další…

K semináři patřila i odpolední procházka a stovky fotek, které se večer vyhodnocovaly. Pokud to Tomáš dokáže, objeví se tady i praktické ukázky tohoto dne.

A závěr? Pokud jste z Neratovic, rádi fotíte, máte rádi workshopy a Tomáše, můžete příště přijít.

Marian Cúth

Dovětek: Tomáš to dokázal. Probral stovky fotek a vybral. Líbí se Vám?