Nový kostel

Kostel Nejsvětější Trojice
 a centrum společenského dění zasvěcené kardinálu Josefu Beranovi


Chci vědět více:

Postavme spolu místo k Životu!

4 komentáře :

Anonymní řekl(a)...

Jestli má být nový kostel tam, co je namalovaný v plánku, tak nebude v Neratovicích, ale v Libiši... Takže Libiš bude mít dva kostely a Neratovice žádný?

Unknown řekl(a)...

Přes veškeré snahy ministra Čepičky a Plojhara z církevní 6 se ani v 50. letech ani později nepodařilo státní moci donutit církev přizpůsobit členění diecézí státní správě. Má-li církevní web na mysli Neratovice Neratovice, myslí farnost Neratovice a ne katastrální území města...

Unknown řekl(a)...

Jinak: v Libiši bude už 3. Vedle sv. Vojtěcha a sv. Jakuba☺

Unknown řekl(a)...

Ano, je to tak. Kostel bude stát katastrálně v obci Libiš, nicméně je to na těsném pomezí Neratovic a Libiše, obce na sebe těsně naléhají. Malinká kaple sv. Vojtěcha zapůjčená od soukromé osoby, která je "přes silnici" oproti plánovanému kostelu, katastrálně patří k Neratovicím, kostel sv. Jakuba je pak na území Libiše a oficiálně je farním kostelem neratovické farnosti, přestože v něm bohoslužby probíhají pouze výjimečně. Farníci se nejvíce scházejí v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Lobkovicích, což je část Neratovic na opačné straně města, dosti daleko od centra.
Kostel bude určen pro farnost Neratovice, což je mnohem širší záběr než jen Neratovice či Libiš. A také pro všechny lidi dobré vůle, kteří zde budou moci navštívit koncerty či výstavy nebo přilehlé hřiště. Takže nejde ani tak o to, kde bude kostel stát, či kolik je kde kostelů, ale že bude stavba sloužit dobré věci.

za farnost Neratovice
Veronika Mokrejšová

Okomentovat