Nový kostel

Kostel Nejsvětější Trojice
 a centrum společenského dění zasvěcené kardinálu Josefu Beranovi


Chci vědět více:

Postavme spolu místo k Životu!

6 komentářů :

Anonymní řekl(a)...

Jestli má být nový kostel tam, co je namalovaný v plánku, tak nebude v Neratovicích, ale v Libiši... Takže Libiš bude mít dva kostely a Neratovice žádný?

Unknown řekl(a)...

Přes veškeré snahy ministra Čepičky a Plojhara z církevní 6 se ani v 50. letech ani později nepodařilo státní moci donutit církev přizpůsobit členění diecézí státní správě. Má-li církevní web na mysli Neratovice Neratovice, myslí farnost Neratovice a ne katastrální území města...

Unknown řekl(a)...

Jinak: v Libiši bude už 3. Vedle sv. Vojtěcha a sv. Jakuba☺

Unknown řekl(a)...

Ano, je to tak. Kostel bude stát katastrálně v obci Libiš, nicméně je to na těsném pomezí Neratovic a Libiše, obce na sebe těsně naléhají. Malinká kaple sv. Vojtěcha zapůjčená od soukromé osoby, která je "přes silnici" oproti plánovanému kostelu, katastrálně patří k Neratovicím, kostel sv. Jakuba je pak na území Libiše a oficiálně je farním kostelem neratovické farnosti, přestože v něm bohoslužby probíhají pouze výjimečně. Farníci se nejvíce scházejí v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Lobkovicích, což je část Neratovic na opačné straně města, dosti daleko od centra.
Kostel bude určen pro farnost Neratovice, což je mnohem širší záběr než jen Neratovice či Libiš. A také pro všechny lidi dobré vůle, kteří zde budou moci navštívit koncerty či výstavy nebo přilehlé hřiště. Takže nejde ani tak o to, kde bude kostel stát, či kolik je kde kostelů, ale že bude stavba sloužit dobré věci.

za farnost Neratovice
Veronika Mokrejšová

Jan řekl(a)...

Tak ten bohulibý záměr pořádného kostela a komunitního centra opublikovali 2.12. celostátně v katolicém týdeníku... Nějak se nemůžeme shodnout, jestli je to bunkr s továrním komínem nebo reminiscence na hlemýždě. Chápu, že už je pozdě bycha honit a architektonická lobby zvítězila, být za každou cenu světoví nebo aspoň unikátní. Jenom je škoda, že zajímavý vnitřek (pro několik stovek lidí) bude krytý brutalistní slupkou (na kterou se budou dívat tisíce).
Jan Chrástecký

Anonymní řekl(a)...

Myslím že sakrálni stavba má být unikatní, zaujímavá a pokud je to možné i světová...má předce odkazovat na něco mimořádneho-Boží přítomnost ve světě a také touhu člověka společenstva o tom svědčit. Konečně po události vánoc a velikonoc je zcela jistě smyslem kostela upoutat a být orientačním bodem-symbolem v k každém prostředí. Víc než bunkr s komínem mě připomína tvar stavby archu-loď a hlemýžď...proč né je to "poutník" s domečkem na zadech, všude doma...a to jistě Bůh chce - být v každém srdci člověka doma.
pkk

Okomentovat