V sobotu 16.5. se na faře v Hostíni u Vojkovic konal velký uklízecí den. Byli jsme sice opět v malém počtu, ale to nezabránilo tomu, abychom se do práce pořádně opřeli. Zatímco otec Benedikt s Vaškem vozili z fary v Obříství nábytek, my jsme zametali, vytírali, myli okna, nádobí a připravovali oběd. Zrovna když nastal čas oběda, Vašek s otcem Benediktem přijeli s poslední várkou. To už nám Maruška přepychově naservírovala sekanou s chlebem. Po vydatném obědě si všichni dali kávu, a hurá zase do práce! Někteří z nás šli uklízet do místního kostela, zbytek myl zdi na faře. Když bylo celé první patro vyblýskané a jako ze škatulky, šli jsme do kostela na mši. Po mši jsme s velkým úsilím rozdělali na zahradě oheň a jali se grilovat. Zrovna když jsme dojedli moc dobré špekáčky, přijel Marek a přivezl Marušku Vrbovou s Aničkou Rýdlovou. Večer jsme si užili u ohýnku s výborným grilovaným vepřovým a kuřecím masem, které připravila Maruška Rajková. Matouš nám tradičně položil otázku, která tentokrát zněla: Jak slavíme neděli?
Spát jsme šli hodně pozdě, ale nic nezabránilo tomu, abychom brzy ráno vstali a neděli započali slavením mše svaté v Lobkovicích.

Velký dík patří Vojtovým, kteří nám půjčili košťata, utěrky a upekli vynikající koláč:o)

Terka Nováková