Snad nejen překrásné počasí, ale i vidina příjemně prožitého odpoledne přilákala v neděli 17.5. na hřiště do Mlékojed tolik lidiček. Hned na začátku se na stole objevilo několik ryze fotbalových pochoutek – pivo, minerálky, buchty… hodnotné energetické poživatiny, nad kterými by možná nejeden trenér kroutil hlavou.

Bez dlouhého čekání vznikly dvě družstva – byl přijat návrh, aby hráli proti sobě mladí a vyzrálí. Pro tyto účely bylo dohodnuto, že vyzrálým se člověk stává oslavou třicetin. Jedinou výjimkou byla Maruška Cúthová, které by samozřejmě věk nikdo nevěřil, ale přesto hrála za mladé – prý potřebují mateřskou ruku. Na hřišti bylo také mnoho krásných (někdy i šikovných) slečen a mnoho dětí.

Utkání začalo společnou prosbou o požehnání , vyzrálí přidali i společné heslo – mládí bude běhat, vyzrálí budou dávat góly. Strategie přinesla nečekané výsledky – po několika minutách mladí vedli 2:0.

Vyzrálí změnili heslo – vzdávají se jen slaboši – a pravý boj pokračoval téměř dvě hodiny. Tátové i mládež občas tvrdou ranou sestřelovali některé z pobíhajících dětí. Většinou si chvíli pobrečely, ale hrály zase dál. P. Benedikt někdy povalil malého ministranta nebo překážející slečnu, ale i to se obešlo bez vážného zranění.

Skupina vytrvalců pokračovala ještě v dalším utkání do úplného vyčerpání – pokud to může nestranný pozorovatel posoudit.

Konečný výsledek snad není tolik významný, vyhrál každý, kdo si domů odnesl pouze nějaký ten šrámek či modřinku.

Poděkování patří také ctěným divákům – někteří vedli moudré teologické debaty, někteří se jen tak bavili a vytvářeli velmi příjemnou atmosféru.

Takže se těšíme na další pokračování.

Marian Cúth