• Post category:Archiv

Zveme Vás opět na cyklovýlet. Nazvali jsme ho Beroun – open – to znamená, že je otevřený pro všechny lidi dobré vůle. Navrženou trasu zvládnou děti i lidé, kteří toho už více pamatují.

Termín: sobota 23.5.2009

Zahájení: Na parkovišti před vlakovým nádražím v Berouně. Doprava na parkoviště individuální. Autem z Neratovic to je cca 60 km. Vlak z Prahy hl.n. s možnosí přepravy jízdních kol odjíždí v 8,16, v Berouně je v 9,07.

Sraz před nádražím je tedy v 9,08.

Trasa: Z parkoviště chodníčkama centrem Berouna ke břehu Berounky. Dále cyklostezkou k bývalému lomu. Z Berouna k lomu to je cca 5 km, zde krátké zastavení. Možnost klidné svačinky nebo neklidného okukování skal s vyluštěním záhady (zvláště pro děti ) – co je na konci jedné opuštěné chodby ve skále. Marian je známý neklida a tak tuto skupinku rád povede.

Dále nejprve lesní cestou a posléze po silnici na Svatého Jana . Zde možnost prohlídky kostela, případně možnost vyjít na vyhlídku, případně… Pak návrat k Berounce a dále po proudu do Srbska – možnost občerstvení u kempu. Když bude nálada a čas, můžeme zajet ještě cca 5 km do Karlštejna – atrakce jsou patrny z přiložených fotek.

Návrat k parkovišti a domů – každý dle uvážení.

Závěrečné poznámky:

Akce se uskuteční za každého počasí.

Doporučujeme s sebou vzít pitíčko, svačinku, dobrou náladu a jízdní kolo.

Těšíme se na Vás Maruška a Marian Cúthovi

Zde jsou fotky z výletu, kdy jsme si trasu s Maruškou projeli sami.