Výlet do i ve Sněžné

Všechno začalo tím, že se nějací tři lidé, konkrétněji Matouš Cůth, Marek Cůth a Maruška Rajková, usmysleli, že vytáhnou tzv.starší děti někam do přírody. Všichni s tím souhlasily (kdo by si to taky chtěl nechat ujít?), a tak se tedy jelo.

Odjíždělo se v sobotu 1.11.08 ráno vlakem z Neratovic do Krásné Lípy, a odtamtud asi 5km pěšky do Sněžné. Tam jsme se ubytovali na faře vedle kostela, ve kterém se skoro vůbec nesloužily mše ( jestli vůbec, to nevím, ale vypadal na to). Pak jsme se vybalili a šli jsme na párky (vařila Maruška a hodně se jí povedli). Hned po obědě se odcházelo na výlet. Marek říkal, že se půjde cca 5km (nakonec se šlo asi 14, ale to je jedno). Vyšli jsme a asi po pěti minutách chůze objevil Marek lávku nad rybníkem, takže jsme u ní zůstali asi půl hodiny a dělali jsme co největší blbosti jak to šlo (jo,ta lávka byla nad vodou, takže si asi dokážete představit jaký…). Další pokračování cesty už popisovat nebudu, jen to že jsme se vrátili na faru až za tmy.

Po návratu byl krátký čas na převlečení se a pak se šla dělat večeře. Na večeři byla zeleninová polévka a zapékané brambory.

Po dojezení čtvrtého pekáče brambor jsme si začali povídat na Matoušem navržené téma-Proč už nejsem dítě a pak jsme se pomodlili. Ted´ už šla většina lidí spát, jen asi 4 se šli koukat na film „Cesta do fantazie“. Po filmu usínali i tito čtyři nespavci, takže to je úplný konec prvního dne.

Vstávalo se v 8.00 a v devět se už odcházelo na mši o desáté v Krásné Lípě. Po únavné a vyčerpávající cestě hodinovém mrznutí v neopraveném gotickém kostele jsme hráli jeden a půl hodiny na náměstí na schovávanou.

Pak už jen do vlaku a hurá na učení.

Vašek Rýdl

pozn.: I když jsem chtěl zachovat původní pravopis autora, nakonec jsem v tomto článku opravil spoustu gramatických chyb 🙂