Tak jsme opět po letech vyrazili s mládeží do hor – Maruška a Marian Cúthovi (dohromady téměř 100 let) a skupina mládeže – trošku do skupiny mládeže nezapadal věkem Áda Rýdl (jinak byl od mládeže k nerozeznání). Celkově nás bylo 25.

Během týdenního pobytu se nám podařilo splnit všechny naplánované tůry – Roháčské plesá, přechod Baníkova, Ostrého Roháča, Tri kopy, „odpočinková“ tůra na Sivý vrch i Juráňova dolina za vytrvalého deště (pouze ti, kteří se nezalekli).

Pár drobností z našeho putování:

  • Doma jsme pořád přemýšleli a hledali na internetu, kam půjdeme v neděli na mši – nakonec jsme se po příjezdu dověděli, že bude na louce přímo za našimi sruby – jako slavnost na zahájení nové turistické sezony a poděkování Bohu za dar přírody.
  • Někteří vydrželi a celý týden statečně jedli instantní jídla – pouze pár jedinců ke konci tvrdilo, že nudle už nikdy nechce vidět.
  • Všichni nás s Maruškou mile překvapili – neboť to, co nazývali pouze provozním nepořádkem ve svých srubech, doopravdy dokázali během pár hodin srovnat každý do svého batohu.
  • Největší zkratku jsme společně my s mapama vymysleli hned první den – a zašli jsme si pouze dvě hodiny ostré chůze. Ale zase jsme si pak tu správnou cestu pamatovali už celý týden.

Podobných zážitků má každý z účastníků určitě mnoho. A snad nás všechny těšila prožívaná zkušenost, že některé prožitky, některou atmosféru, některé pocity a některé výhledy člověk může prožít a zažít, až překoná sám sebe a stojí ho to mnoho sil.
Pro tuto zkušenost do hor stále chodíme.

Fotky zde
.